Kennis en promotie cobots

ABB en Kawasaki bundelen krachten in cobotica

Kennis en promotie cobots

Robotleveranciers ABB en Kawasaki gaan samenwerken op het gebied van collaboratieve robots. De twee bedrijven hebben daartoe een overeenkomst getekend. Ze zullen kennis met elkaar delen en samen optrekken in de promotie van cobots, vooral de tweearmige varianten zoals ABB’s Yumi en Kawasaki’s Duaro.

ABB en Kawasaki blijven hun cobots onafhankelijk van elkaar produceren en vermarkten. De samenwerking richt zich vooral op de technische mogelijkheden en adaptatie van cobots. Als onderdeel van die laatste ambitie gaan de twee bedrijven gezamenlijk actie ondernemen om beleidsmakers, ngo’s en de gewone man de voordelen van cobots uit te leggen. Ook trekken ze in de industrie samen op rond thema’s zoals veiligheid, programmering en communicatie.

Bron: Mechatronica & Machinebouw, 27 november 2017
Auteursrecht is voorbehouden aan Mechatronica & Machinebouw.

Naar overzicht
Delen:
Review Maarten Steinbuch
Holland Robotics speelt nadrukkelijk in op de wens vanuit het wetenschapsveld. Het is belangrijk dat we op nationaal niveau een wetenschappelijke innovatieagenda gaan invullen.
Maarten Steinbuch
Scientific director van het High Tech Systems Center van de TU Eindhoven